Usuwanie konta na fb : Szybka dezaktywacja lub całkowite usunięcie konta.

jak-skasowac-konto-na-facebooku    Pisałem niedawno z moim znajomym, który uznał za dosyć problematyczny sposób usuwania konta z Facebooka. Postanowiłem sprawdzić to na własnej skórze i przy okazji stworzyłem poradnik, aby  usuwanie konta na fb nie stanowiło już dla Ciebie problemu.

Dwa skuteczne sposoby, aby usuwanie konta na fb stało się efektywne i proste.

Często rzeczy, które z pozoru mogą wydawać się  proste, w praktyce mogą przysporzyć sporo problemów. Szczególnie w tedy gdy ma to miejsce na portalu społecznościowym, który na bieżąco jest modernizowany.

Chciałbym Ci powiedzieć na początku, że są dwie możliwość usunięcia konta:

- tymczasowa i całkowita.

Normalną opcja usunięcia konta zwana dezaktywacją konta, polega na usunięciu naszego profilu oraz zablokowaniu dostępu do niego. W rzeczywistości konto jest po prostu niewidoczne, jednak dalej istnieje. Cała historia naszej działalności jest dalej na serwerach Facebooka. Ma to swoje zalety gdy kiedyś będziemy chcieli  z powrotem te konto uruchomić. Jednak gdy chcemy pozbyć się całkowicie wszystkich  naszych danych z serwera musimy usunąć konto, poprzez drugi sposób.

Tymczasowe (Dezaktywacja) usuwanie konta na fb.

Nie jest to bardzo skomplikowany proces. W tym celu należy wejść na taką kłódkę po prawej stronie ekranu oraz z kliknąć  Zobacz więcej ustawień, lub na gwiazdkę obok i wejść ustawienia konta.jak usunać konto na facebooku.

Później musimy z menu po lewej stronie wybrać bezpieczeństwo oraz na samym dole wejść w dezaktywacja konta.

sposoby na usuwanie konta na facebooku.

Następni musimy wybrać jeden z powodów, dlaczego chcemy usunąć konto. Jest to bardzo ważne, bez tego cały proces usuwania konta na fb, nie będzie zakończony pomyślnie. Jeszcze możemy zrezygnować z otrzymywania wiadomości od fb. I klikamy, potwierdź.

usuwanie konta na fb

Teraz musimy jeszcze przepisać kod z obrazka, potwierdzić hasło które używamy do logowania się i gotowe. Nasze konto jest ukryte przed całym światem, ale należny pamiętać, że możemy je jeszcze aktywować ,bo cała baza danych jest na serwerze Facebooka.

Całkowite usuwanie konta na fb.

Należy  pamiętać że jest to trwałe usuniecie naszego konta na facebooku. A więc nie będziemy mieli możliwość, przywrócenia jego starych funkcji. Lista naszych znajomych zostanie bezpowrotnie usunięta oraz wszystkie zdarzenia i wiadomości, jakie wysyłaliśmy i dostaliśmy kiedykolwiek na tym koncie. Jeśli byśmy chcieli wrócić do tego portalu, musimy zaczynać wszystko od zera.

Pierwszy etap w usuwaniu trwale konta na fb to kliknij tutaj :http://www.facebook.com/help/contact.php?show_form=delete_account

Po wklejeniu zobaczysz:

jak-usunac-konto-potwierdzenie-czas-oczekiwania-530x203

Teraz Facebook będzie chciał nas zniechęcić do podjęcia takich kroków,ale  dosyć szybko, jeśli wykażemy się asertywnością, będziemy wstanie przejść przez tą fazę. Musimy wpisać hasło i  przepisać poprawnie kod z obrazka.

jak-usunac-konto-potwierdzenie-haslo-captcha-530x265

Po wprowadzeniu poprawnych danych będziesz powiadomiony, że twoje konto zostało zawieszone na okres 14 dni, abyś miał czas na zastanowienie się nad podjęta decyzją. Pamiętaj nie ma możliwości, całkowitego usunięcia konta od razu.

jak-usunac-konto-potwierdzenie-mailowe-530x276

Jeśli zalogujesz się przed upływem 14 dni na swoje konto w facebooku, zostaniesz powiadomiony o tym iż możesz „anulować usuwanie konta ”  i konto będzie natychmiast aktywowane. Jeśli jednak dalej chcesz, aby to konto było usunięte, potwierdź usuwanie tego konta. Zostanie ono usunięte we wcześniej określonym terminie, czyli po 14 dniach od wysłania pieszej prośby o usunięcie konta.

To by było na tyle mam nadzieje, że informacje zwarte w tym artykule rozwiązały Twoje problemy, a Usuwanie konta na fb powinno być dla Ciebie już proste :)

Pozdrawiam
Michał Szydło

Ten artykuł zanleziono w wyszukiwarce Google, między innymi przez poniższe frazy:

 • usun fb
 • dezaktywacja fb
 • usuwanie fb
 • dezaktywacja konta na fb
 • usuniecie fb
 • dezaktywowanie fb
 • usuwanie konta na fb
 • usuwanie historii fb
 • wykasowanie fb
 • całkowite usunięcie facebooka
Podziel się

Autor: Michał Szydło

Prowadzę tego bloga, aby podzielić się z Tobą moim subiektywnym spojrzeniem, na tematy związane z e-marketingiem, promocją w social mediach, pozycjonowaniem SEO czy też budowaniem własnej marki w sieci.

Jeden komentarz

 1. a.stefanska pisze:

  interesuje mnie odwrotny proces-przywrocenie konta,ktore bylo dezaktywowane na fb,dodam,ze chce to zrobic na kompie corki i stale pokazuje mi sie jej profil na fb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


CommentLuv badge

close